X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سهیل سلیمی SOHEIL SALIMI

وبلاگ سهیل سلیمی نویسنده ، کارگردان و تهیه کننده سینما و تلویزیون

سه‌شنبه 21 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 10:15 ب.ظ

بازیگران ایرانی «فرشتگان قصاب » معرفی شدند

بازیگران ایرانی «فرشتگان قصاب » معرفی شدند

ستاره پسیانی، محمد رضا غفاری و محمد جواد طاهری در فیلم "فرشتگان قصاب" به ایفای نقش خواهند پرداخت.

به گزارش روابط عمومی پروژه سینمایی، به زودی بازیگران خارجی این فیلم نیز معرفی خواهند شد. سهیل سلیمی، کارگردان فیلم به همراه مجتبی امینی مدیر تولید و بابک پناهی طراح صحنه و لباس برای انتخاب بازیگران خارجی و لوکیشن های خارج از کشور عازم لبنان شده اند. همچنین انتخاب بازیگران افغانی در تهران انجام خواهد گرفت.
 
چهارشنبه 15 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 06:05 ق.ظ

فیلم سینمایی " فرشتگان قصاب" به کارگردانی و نویسندگی سهیل سلیمی

«فرشتگان قصاب» در لبنان کلید می‌خورد/ بازسازی افغانستان در لبنان

خبرگزاری فارس: «فرشتگان قصاب» به کارگردانی سهیل سلیمی با انتخاب بازیگران، اواخر شهریورماه در لبنان جلوی دوربین می‌رود.

خبرگزاری فارس: «فرشتگان قصاب» در لبنان کلید می‌خورد/ بازسازی افغانستان در لبنان

«سهیل سلیمی» کارگردان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره روند تولید فیلم توضیح داد: مدتی است انتخاب بازیگران را آغاز کردیم و تعدادی از بازیگران انتخاب شدند. همچنین بازبینی لوکیشن‌ها صورت گرفته است و بنا به دلایلی فیلم را در لبنان و ایران جلوی دوربین می‌بریم.

 

 

 

* افغانستان را در لبنان بازسازی می‌کنیم

 

وی درباره زمان فیلمبرداری گفت: با انجام مراحل پیش‌تولید تلاش می‌کنیم دهه سوم شهریورماه فیلم را جلوی دوربین ببریم، البته تلاش می‌کنیم فضای افغانستان را در لبنان بازسازی کنیم. حدود 70 درصد فیلم در لبنان و بخش کوچکی از آن در ایران فیلمبرداری خواهد شد.

 

* فیلم به زبان انگلیسی خواهد بود

 

سلیمی درباره زبان فیلم اظهار داشت: با رایزنی‌هایی که صورت گرفت، احساس کردیم بهتر است فیلم به زبان انگلیسی باشد، چون این توانایی و پتانسیل وجود دارد؛ اما در بخش‌هایی که افغانی‌ها در کنار هم هستند باید به زبان فارسی دری صحبت ‌کنند. در این میان تعدادی از بازیگران که با گروه آمریکایی در ارتباط هستند باید به زبان انگلیسی مسلط باشند. محمدرضا غفاری تنها بازیگری است که باید علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی‌ به گویش افغانی هم مسلط باشد، زیرا با هر دو گروه در ارتباط است‌. ایشان به زبان انگلیسی آشنایی دارند اما در حال حاضر استاد برای تسلط به این زبان دارند و آقای وحید نگاه نیز در یادگیری لهجه و گویش افغانی به ایشان و دیگر بازیگران کمک خواهند کرد.

 

اضافه شدن سه تا پنج بازیگر خارجی به بازیگران فیلم

 

وی در ادامه گفت: ما در فیلم کاراکترهای زیادی داریم و به همین دلیل نیاز به بازیگران متعدد خواهیم داشت که تاکنون تعدادی از آن‌ها را انتخاب کردیم. احتمال دارد سه تا پنج بازیگر خارجی به گروه بازیگران اضافه شود.

سلیمی درباره گریم و طراحی لباس فیلم توضیح داد: تاکنون تقریبا هر فیلمی که درباره افغانی‌ها ساخته شده است، تصویر کثیف و چرکی از این ملت به جهان ارایه داده است. ما در این کار سعی می‌کنیم با گریم و لباس مناسب، آدم‌ها را عزتمند نشان دهیم و به شخصیت انسان‌ها توهین نشود. ما در این فیلم از نشان دادن کاراکترهای شلخته و ناجور پرهیز می‌کنیم‌. بابک پناهی تحقیقات بسیاری را انجام داد و وقت گذاشت. لباس‌هایی که در شان شخصیت یک ملت است را آماده کردیم و در فیلم استفاده خواهیم کرد.

وی درباره دورخوانی فیلمنامه و تمرین بازیگران توضیح داد: تمرین با بازیگران را شروع کردیم و در بخش تولید هم به همین صورت، زیرا معتقدم تمام گروه باید با فیلمنامه و فیلم درگیر باشند‌. بخش مهمی از فیلم جلوه‌های ویژه رایانه‌ای است و ما سعی می‌کنیم‌ از تجربیات گروهی که خلاقیتی در کار ارایه می‌دهند، بهره ببریم.

در این فیلم محمدرضا غفاری، ستاره پسیانی، محمد جواد طاهری، تینا خزاعی، ، الکساندر کوانجی، علیرضا شیخ‌الاسلام، فاطمه اسلامی، آرش مهربان، یاسمن دولت‌پناه، شهاب شادابی‌، مهیا دهقانی، پیتر کوانجی، پریسا بهره‌ور، مجتبی آژنگ، بشیر نیک‌زاد، خاطره نیک‌زاد، علی خاوری و معصومه محمدی  به ایفای نقش‌های افغانی و سربازان آمریکایی می‌پردازند.

چهارشنبه 1 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 11:47 ب.ظ

"فرشتگان قصاب" دو هفته دیگر کلید می‌خورد

تهیه‌کننده "ٰفرشتگان قصاب" از آغاز فیلمبرداری این فیلم سینمایی با موضوع قاچاق اعضای بدن توسط نیروهای آمریکایی‌ با همکاری صلیب سرخ تا هفته دیگر خبر داد.

محمد قهرمانی تهیه‌کننده "فرشتگان قصاب" درباره آخرین وضعیت این فیلم سینمایی به خبرنگار مهر گفت: اکنون پیش تولید این فیلم ضد امریکایی

را در دست داریم و فیلم به زد و بندهای پشت پرده نیروهای امریکایی با صهیونیستها در راستای فعالیت در قاچاق اعضای بدن در افغانستان می‌پردازد.

وی افزود: مدت زمان بسیاری صرف تحقیقات این اثر کردیم و اکنون درگیر فیلمنامه هستیم. متن قریب به 20 بار بازنویسی شده و با دریافت

 مستندات جدید، باز هم آن را بازنویسی می‌کنیم و خوشبختانه مشاوران خوبی کنار فیلمنامه نویس بوده‌اند.

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی از آغاز تولید این فیلم سینمایی تا دو هفته دیگر خبر داد و اظهار کرد: سهیل سلیمی نویسندگی متن

را برعهده داشته و به‌عنوان یک کارگردان اولی این فیلم را کارگردانی خواهد کرد